Nápověda> Přehledy> Mapa zamoření
Mapa zamoření

Mapa zamoření poskytuje informace o aktuálním zamoření stanic na zobrazeném území. Pro rychlejší přiblížení konkrétního území lze využít sadu předvolených územních celků nad mapou. Po výběru určitého území se mapa automaticky nastaví tak, aby bylo vidět celé zvolené území.

Zobrazit lze zadaná data z různých pohledů, které se vybírají z rozbalovací nabídky umístěné vpravo nad vlastní mapou. Následuje seznam dostupných pohledů:

Souhrnná mapa zobrazuje aktuální úroveň průměrného zamoření stanic, dále stanice, u kterých probíhá jakékoliv léčení a stanice neaktivní
Přirozený spad zobrazuje úroveň průměrného zamoření stanic zadané jako přirozený spad bez léčení
Celkový průměrný spad zobrazuje úroveň kumulativního průměrného zamoření od začátku roku vztaženou k aktuálnímu období
Ostatní pohledy zobrazují aktuální úroveň průměrného zamoření v průběhu léčení konkrétním typem léčiva (zdaleka ne všechna jsou v ČR povolena, ale systém je mezinárodní)

Pod samotnou mapou se nachází legenda vysvětlující jednotlivé symboly v mapě pro aktuálně vybraný pohled.

Kliknutím na symbol na mapě se zobrazí podrobnosti k vybrané stanici. Jsou zde uvedeny základní údaje o stanici, které její vlastník zpřístupnil ostatním a aktuální průměrné zamoření. Pokud jste přihlášeni do systému, máte možnost zobrazit tabulku zamoření k této stanici. Pokud je tato stanice Vaše, máte dále možnost využít stejné akce jako u seznamu stanic.

psnv Varroamonitoring psnv
POČET ZAPOJENÝCH VČELAŘŮ: 856 POČET MONITOROVANÝCH STANIC: 873 POČET MONITOROVANÝCH VČELSTEV: 3246